У Требињу служен помен жртвама НАТО агресије

У Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу данас је служен молитвени помен за жртве страдале у НАТО бомбардовању СР Југославије.

Старјешина храма Младен Жуловић рекао је да је од изузетног значаја да сјећање на страдале никада не изблиједи.

“Кроз овај молитвени чин они су и у Божијем памћењу. Џаба ако их ми памтимо, ако их Бог не запамти, а запамтио их је”, истакао је Жуловић.

Он је посебно поменуо трогодишњу Милицу Ракић, једну од жртава НАТО бомбардовања, коју је, како каже, Бог прибројао међу свете.

“Она је страдала, као и све невине жртве. Да им Бог да мир на небу, а злочинцима покајање”, поручио је Жуловић.

Данас се навршава 18 година од НАТО агресије и бомбардовања некадашње СР Југославије у којем је убијено најмање 2.500 лица, а више од 12.500 рањено.

Током бомбардовања које је трајало 78 дана, погинуло је или нестало 1.008 припадника војске и полиције, док је теже и лакше рањено око 6.000 цивила, међу њима 2.700 дјеце.

За жртве, као и за разарање цивилних објеката у СР Југославији, до данас није нико одговарао нити је покренуто питање ратне одштете.

Извор:Срна