Пасха Господња у Мостару

Православни хришћани Мостара и околних крајева, Празник Васкрсења Господа Исуса Христа, прославили су храброшћу мироносица, радошћу апостола, свјетлошћу гробова, а претходно и хвалом из уста дјеце и одојчади: и уста, као спавајући Господ!

Уз учешће мноштва вјерних, и дјеце међу њима, која су нарочито још од Лазареве суботе и Цвијети, учествовала у богослужењима Цркве у Мостару, Пасхална литургија служена је врло рано у Недељу у Старој мостарској цркви, украшеној од стране побожних жена и окруженој свјетлећим гробовима служашчих у њој свештеника и вјерних. Пасхалним евхаристијским сабрањем началствовао је умировљени епископ захумско-херцеговачки и приморски Атанасије.

Истом храброшћу, радошћу, свјетлошћу и хвалом Пасхалне литургије служене су и у Храму Вазнесења Господњег у Бијелом Пољу, Светог Василија Тврдошког и Острошког у Благају и у Благовјештенском храму Манастира Житомислића.