Храмовна слава у Полицама

Данас, је у храму рођења светог Јована Крститеља прослављена храмовна слава. Свету литургију служио је Епископ Захумско Херцеговачки и Приморски Господин Григорије, уз саслужење свештеника епархије. Међу поличанима данас су били добри пријатељи из других храмова и представници њихових Одбора. Послије литије и освећења славског колача пригодном бесједом народ  је поздравио Владика истакавши како се “човјек најчешће налази у стању између жалости и страха, жалости због онога што смо учинили и страха због онога што ће доћи, а свети Јован је онај чији глас са Јордана говори да се не бојимо јер се приближило Царство небеско, јер гле долази Јагње које узима све наше страхове и доноси наду, и он стоји на раскршћу између Старог и Новог завјета“. Међу гостима био је и градоначелник Г. Лука Петровић.  Домаћини су припремили и славску трпезу.

Бесједа Еп. Григорија