Свечано прослављена Пасха у Требињу

Јутрос је велики Саборни Храм Преображења Господњег био мален да прими све вјернике који дођоше да прославе свето Христово Васкрсење. Свету Литургију служио је епископ Григорије уз саслужење цјелокупног братства саборног храма. Предходних дана на Велики Четвртак и Велики Петак и Велику Суботу кроз требињски храм прошло је јако пуно вјерника, а на сам Васкрс причестило се близу 2500 причасника.Кишно вријеме није спријечило људе жељне Радости Христове да дођу и саучествују у Светој Евхаристији и баш као што је Господ пустио благослов на жедну земљу, тако је и пустио благослов на наше душе жедне воде живе. Уз благослов Патријарха Иринеја који је народу пренио наш епископ Григорије и радосне поздраве Христос Васкрсе понијели смо благослов празника својим домовима и најмилијима.

Јереј Александар Илић

Фото Божо Морић