Света Литургија у селу Блаце код Коњица

У Недељу Светих Отаца   30. јула 2017.г.  у напуштеном и спаљеном планинском  селу Блаце код Коњица, у обновљеној Капели  служена је Света Литургија . Свету Литургију служио  је парох  коњички  јереј Милан  Бужанин. Светој Литургији присуствовало је око  осамдесет људи пријератних становника овог и околних села. У планинском селу  Блаце  до протеклог  рата живили су Срби , а од страшних злочина у љето 1992 .г. , кад је  село спаљено и извршен стравичан масакр над становништвом које се затекло у селу после заузимања села од муслиманских и хрватских снага,  тамо не живи нити  једна породица нити је обновљена ни једна кућа . Послије Свете Литургије служен је парастос за све пострадале у протеклом рату, а након тога домаћини , пријератни становници овог села  , припремили су за све присутне трпезу љубави.