Страсна седмица и Васкрс у Петропавловом Манастиру

Као и ранијих година, у свим богослужењима Страсне седмице као и у васкршњој Литургији учествовало је много вјерника, а нарочито дјеце. На сам дан Васкрса, био је препун не само овај храм већ и Петрова црква у порти, као и сама порта. Упркос киши многи људи су, не желећи да пропусте радост Празника, крај Литургије и Свето Причешће дочекали напољу, под кишобранима. У Светој тајни Причешћа ове године је узело учешћа око четири стотине вјерника. Упркос киши и раним јутарњим часовима (служба је почела у четири сата изјутра) било је опет пуно дјеце.

По завршетку Литургије и честитању Празника уз традиционално куцање васкршњим јајима, у манастирској трпезарији је постављена свечана пасхална трпеза љубави.