Изложба васкршњих јаја

Поводом највећег хришћанског празника Васкрса, у Епархијском дому у Требињу приређена je традиционална изложба васкршњих јаја, која је привукла велики број дјеце и ликовних умјетника. Осим природних, изложена су и јаја од дрвета, керамике и других материјала. Отварајући изложбу јереј Дражен Тупањанин је подсјетио да је јаје симбол живота. „Васкрс је радост живота, јер са Христосом и ми васкрсавамо“ рекао је Тупањанин.

Шеста по реду изложба васкршњих јаја је продајна, а средства од продаје намјењена су Дјечијем одјељењу требињске Опште болнице. Вечерашњој изложби предходило је свечано васкршње вечерње са читањем Јеванђеља, које је служио умировљени епископ Атанасије са свештенством и монаштвом епархије Захумско – херцеговачке и приморске.

извор: СРНА

фото: Далиборка Илић