Васкрс у Билећи

У Билећи је као и низом предходних година, веома свечано и торжествено прослављен највећи хришћански Празник Свето Васкрсење Господње. Саборни храм Светог Саве је, на запажење многих, на дан Васкрса био за нешто више испуњен него предходних година, мада сваке годнине Билећани дођу у великом броју да учествују у Светом богослужењу и причесте се Светим Тајнама.

Васкршње јутрење у Саборном храму служила су сва три билећна пароха, а Светом Литургијом началствовао је старјешина Саборног храма протојереј-ставрофор Милутин Андрић уз саслужење протојереја-ставрофора Радивоја Говедарице.

Током Свете Литургије двојица билећхих свештенослужитеља причестила су скоро без изузетка сав јерни народ међу којима су велики број сачињавала и дјеца. Прочитана је и васкршња посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Г.Иринеја и архијереја С.П.Ц., а подјељена су и васкршња јаја.

Након светог богослужења и узајамног честитања у радости се разишло својим домовима гдје је празновање и настављно.

Током васкршњих празника службе су служене и по околним билећким селима, а народ причешћиван Светим Тајнама Христовим.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!
ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!