Посјета Патријарха српског Г. Иринеја Мостару

Његова Светост Патријарх српски Господин Иринеј је дан након централне прославе празника светог Василија Острошког и Тврдошког Чудотворца посјетио и сједиште наше епархије у Мостару. Велики број вјерника дошао је да дочека свога духовног поглавара, чијим благословом је додатно оснажен и уједињен. Патријарх српски дочекан је код Саборне цркве Свете Тројице, гдје је изразио велику благодарност Богу и радост због обнове ове православне светиње, о чијем току га је упознао владика Григорије. Његова Светост је нагласио да је обнова Саборног храма важан чиниоц у повратку Срба на ове просторе, који су вијековима били огњиште њихових отаца и предака, и гдје почивају њихови гробови:

„Позивам их да ову свету земљу, земљу светог Саве населимо, да је обновимо, да се вратимо да живимо у њој и да нам Господ да снаге да у тој намери истрајемо“.

Након Саборне цркве литија је кренула ка старој цркви Рођења Пресвете Богородице, а после обраћања вјерницима Патријарх је посјетио и новообновљени владичански двор, у склопу којег је почео са радом и конзулат Републике Србије, такође важан чинилац повратку и опстанку овдашњег српског живља. Након тога домаћини су, заједно са градоначелником града Мостара Љубом Бешлићем, испратили Његову Светост Патријарха Иринеја на авион за Београд.

Бесједа Епископа Григорија у Старој цркви

Бесједа Патријарха Иринеја у Старој цркви