Бадњи дан и Божић у Коњицу

На Бадњи дан у  храму Светог Василија Великог у Коњицу служено је вечерње богослужење у 18.00 часова, на којем се окупио велики број вјерника и других грађана Коњица . Након вечерњег богослужења услиједило је традиционално налагање бадњака.

На празник Рођења Христовог у  Храму Светог Василија Великог у Коњицу служена је Света Литургија у 06:000 којој је предходило јутрење.  Свету литургију служио је парох коњички  јереј Милан Бужанин. Светој литургији присуствовавали су  фра Фердо Бобан, Гвардијан Самостана у Коњицу који је након Свете Литургије поздравио вјернике и честитао им Божић . Своје честитке вјерницима, које је након богослужења прочитао јереј Милан Бужанин, су упутили и меџилис Исламске Заједнице Коњиц, начелници општина Коњиц , Јабланица и Прозор, као и многе друге институције .