Тројчиндан у Гацку

У Гацку је веома свечано прослављен празник Силаска Светога Духа на Апостоле-крсна слава Саборног храма и Општине Гацко. Светом Архијерејском Литургијом началствовао је Преосвештени Владика Атанасије (Јевтић), уз саслужење гатачких свештеника Велимира Ковача и Данила Дангубића, пароха автовачког Небојше Коловића, ђакона Павла Ратковића и гатачког ђакона Милана Стањевића, уз прислуживање гатачких чтечева Славка Лаловића, Драгана Куљанина и Вељка Копривице и уз учешће великог броја православних хришћана.

Након Свете Литургије, већ традиционално, градом је прошла свечана литија. Преосвештени Владика пререзао je крсни хљеб на платоу испред Саборног храма који је у изградњи. Након литије услиједио је пригодан програм на чијем је самом почету, начелник општине Гацко господин Милан Радмиловић, поздравио присутне.

Сви присутни су имали прилику да се окријепе послужењем и ручком који су домаћини, поводом своје славе, срдачно и издашно припремили.