Парастос у Брљеву

У част и славу устаницима који су 6. јуна 1941. године стали на браник отаџбине и супроставили се фашистичкој најезди усташа и локалних муслимана, традиционално се обиљежава овај датум као званични Дан општине Гацко. Устанак у Брљеву, мјесту подно брда Гата, подигли су свештеник Радојица Перишић и Милорад Поповић. Помен њиховим душама и душама свих устаника служили су свештеници Велимир Ковач и Данило Дангубић, пароси гатчки.

Поводом Дана општине, за изузетан труд и рад на просвећењу Гацка и за изузетан допринос културном развоју града, начелник Општине Гацко-господин Милан Радмиловић, уручио је Црквеној Општини Гацко највеће општинско признање, Тројчинданску Повељу, коју је у име Црквене Општине примио отац Велимир Ковач.

Након парастоса присутни су имали прилику да уживају у историјском часу и пригодном културно-умјетничком програму. Домаћин се потрудио те је припремљен ручак за око 500 особа.