Почетак Великог поста у Невесињу

У прву недељу поста велики број вјерних се причестио Божанским Даровима на Св. Литургијама које су служене у Саборном храму као и у сеоским црквама у Луци, Придворцима, Биограду, Оџаку, Кифину Селу, Залому, Зовом Долу и Лукавцу. На Теодорову суботу у Саборном Храму Светог Вазнесења Господњег Светом Литургијом је началствовао Протојереј-ставрофор Зоран Илић који се надахнутом бесједом обратио вјернима који традиционално у великом броју долазе на овај празник, нагласивши да једини истински мир можемо стећи само ако смо у заједници са Богом и ако смо спремни да прихватимо и нашу одговорност за ствари које нам се дешавају, а не да тражимо помоћ код врачара и гатара које често знају да нас посвађају са ближњима, опоменувши нас да  свако ко у нас уноси немир и мржњу није нам истински пријатељ. Свештеници су такође причешћивали болне и немоћне у њиховим домовима широм Невесиња.