Служен помен и Литургија у селу Заборани код Невесиња

Северно од Невесиња, путем који води од овог града према Коњицу, налази се село Заборани и у њему место звано Сточа.Ту је и ове године,у помен на невино побијене житеље овога краја, у планираном општем истребљењу православних на подручју Херцеговине 1941. године, служена Литургија и парастос на темељима будуће капеле.

Овде се испод гробља, а изнад пута, служило протеклих година у недељу пред Видовдан под отвореним небом. Надамо се да ће следеће године бити укровљена капела, како се не би страховало од невремена. Овом приликом искупило се већи број верника овога краја, али и оних широм света, где су скупљена новчана средства за градњу. Литургију је служио надлежни парох о. Михаило Андрић и пренео благослов Епископа ЗХиП Господина Григорија за градњу овог хрма, истакавши сталну потребу зидања и уљепшавања храмова душа наших.