Епископ Григорије у посјети Митрополији загребачкој

У недељу трећу по Духовима и на празник Св.ап. Вартоломеја и Варнаве у Саборном храму Преображења Господњег у Загребу свету Архијерејску литургију служио је Преосвећени Епископ захумско-херцеговачки Господин Григорије уз саслужење Високопреосвећеног Митрополита Господина Јована и загребачког свештенства. Митрополит Јован обраћајући се верницима представио је високог госта и захвалио се Преосвећеном Епископу Григорију на указаној посети дарујући му Архијерејске инсигније са ликом Пресвете Богородице лепавинске.

Епископ Григорије захвалио се Митрополиту Јовану на дару и указаном гостопримству и одржао беседу верницима на тему прочитаног јеванђеља.

По завршетку свете литургије и послужења Епископ Григорије био је гост у емисији“Недељом у два“ уредника Александра Станковића емитованој на Хрватској радио телевизији. У послеподневним часовима у пратњи Митрополита Јована, Епископ Григорије посетио је новоизграђени храм Светог Саве, гимназију и духовни центар.