Крсна слава Храма у Влаховићима

У четвртак 28. јуна 2012. године на Влаховићима је прослављена крсна слава у храму Светог Великомученика Лазара. Свету Литургију служио је свештеник Младен Жуловић уз саслуживање ђакона Саше Којовића. У склопу Свете Литургије обављено је и крштење Радована Љубенка. Послије Свете Литургије уприличен је скроман културно забавни програм као и трпеза љубави. Као и увијек и ове године је СПКУД Просвјета из Љубиња додијелио дипломе и награде учесницима видовданског литерарног конкурса.

Обнова храма је почела прије три године. Иако је прошле године обављено освећење храма обнова се наставља. За ову годину било је планирано да се поправе звона на цркви, и да се направи галерија у цркви што је и завршено. Такође је постављена нова капија на улазу у црквено двориште.