Пасха Господња прослављенa у Мостару

Пасха Господња – Васкрсење Господа нашег Исуса Христа – Празник над празницима, прослављен је у Мостару Евхаристијским сабрањима на сва четири стална богослужбена мјеста православних хришћана на овом подручју.

Свету архијерејску литургију у Старој мостарској цркви Рођења Пресвете Богородице служио је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Григорије, уз саслужење презвитера: јеромонаха Димитрија, сабрата Манастира Тврдош и оца Вука Милишића, ђакона Бранислава Рајковића и вјерног народа Божијег.

У Храму Вазнесења Господњег у Бијелом Пољу и Храму Светог Василија Тврдошког и Острошког у Благају, Светим пасхалним литургијама началствовали су мјесни пароси: отац Небојша Радић и отац Бранимир Боровчанин.

Пасхалним евхаристијским сабрањем у Манастиру Житомислићу началствовао је игуман Данило Павловић, уз саслужење братства овог манастира и сабраног народа.