Слава Храма Вазнесења Господњег у Бијелом Пољу

Црква Вазнесења Господњег у Бијелом Пољу код Мостара прославила је данас крсну славу – Спасовдан, а освештан је и обновљени парохијски дом покрај цркве. Литургију су са мјесним парохом Небојшом Радићем служили и парох коњички Милан Бужанин и парох благајски Бранимир Боровчанин, те ђакон Бранислав Рајковић.

Радић је нагласио да је поносан што је Црква и све око цркве обновљено уз велику помоћ људи који живе у Бијелом Пољу, али и оних који су отишли из завичаја, али га стално помажу.

Он је рекао да је веома срећан што су на славу цркве дошли и пријатељи католичке и исламске вјероисповијести.

Заслужним појединицима и породицама уручене у су и захвалнице.

Парох Радић каже да у овој парохији живи око 200 српских породица и да је ријеч о младој заједници која се окупља око црвкве и живи активан црквени живот.
Парох бјелопољски изразио је наду да ће се у Бијело Поље вратити још српских породица чије куће нису обновљене.

Црква у Бијелом Пољу изграђена је 1865. године, запаљена је током рата 1992. године, а обновљена 2004. захваљујући прилозима вјерника и Епархији захумско-херцеговачкој и приморској.

текст: toppotral.info