Златна и двије бронзане медаље за винарију Манастира Тврдош на престижном свјетском такмичењу вина у Лондону

Винарија манастира Тврдош остварила је велики успјех на овогодишњем такмичењу вина у Лондону које сваке године у мају организује најпрестижнији и најеминентнији вински часопис на свијету „Декантер“ /“Decanter“/, освојивши 1 златну и 2 бронзане медаље за своја вина.

Вино манастира Тврдош „Велика Резерва“ освојило је Златну медаљу у веома јакој конкуренцији више од 16.900 вина из цијелог свијета а  вина  „Вранац“ и „Хум“(Каберне Совињон) бронзане медаље.

Ова награда је највећи успјех до сада за сва вина и винарије из Републике Српске, а такође је и једина Златна медаља за сва вина из БиХ која су била на овогодишњем Декантеровом такмичењу, што наш успјех чини још већим.

Овај велики успјех који је остварен на свјетском нивоу, строгом и захтјевном Декантеровом такмичењу вина, само је још једна потврда континуираног врхунског квалитета вина манастира Тврдош који ову винарију сврставају у ред најуспјешнијих и најпознатих у региону.