Ивањдан на Оровцу

У селу Оровац, надомак Требиња, свечано је прослављена  слава Храма Рођења Св.Јована Крститеља (Ивањдан) . У  присуству великог броја вјерника Свету Литургију су служили  свештеници: протoјереј-ставрофор Александар Илић, јеромонах Марко( сабрат манастира Завала), надлежни парох  Мирослав Ратковић.

Пригодном бесједом вјерном народу обратио се свштеник Александар Илић,говорећи првенствено о овом дивном празнику. У порти храма, након свечане литије, свештеници су благословили крсни колач и жито, након чега се обратио надлежни свештеник  Мирослав Ратковић честитајући домаћинима славу храма.

Овогодишњи домаћини храмовне славе била је  породица Шакотић.

Претходног дана , у суботу на новосаграђеном споменику, служен  је парастос свим пострадалим житељима Оровца у  Првом свјетском рату. Овом скупу присуствовао је и градоначелник Требиња господин Лука Петровић.