Слава храма Св. Архангела у Хрупјелама

Службом Цркве, Светом Архијерејском Литургијом којом је началствовао Владика Атанасије, прослављен је 29. јула ове године Св. Арханђел Гаврило, заштитник Цркве Св. Арханђела у насељу Хрупјела (Рупјела) у Требињу. Иако календарски Св. Арханђел Гаврило пада три дана прије, дакле 26. јула, Слава је прослављена 29. јула, у недјељу, како би парохијани Св. Арханђела могли да у што већем броју узму учешћа у прослави, што се показало сврсисходним, јер не само Црква, већ су и тријем и плато око цркве били мали да приме све који су дошли да служе Богу овај дан. Послије читања Св. Јеванђеља присутним се бесједом обратио Вл. Атанасије. Након Св. Службе сви су позвани на послужење у шатор који је био постављен на платоу испред храма.

бесједа Вл. Атанасија