Света литургија у селу Глушци

Мало село Глушци надомак Метковића, ријетко је село у Хрватској, у коме живи само православни народ. Данас, на дан светих Апостола Петра и Павла, велики број вјeрника дошлао је да прослави храмовну славу овог мјеста. Светом Литургијом коју је служио парох чапљински отац Марко Гојачић уз саслужење пароха метковачког Бориса Чоловића почело је прослављање ових великих угодника Божијих, на којима почивају темељи цркве. Велики број дјеце и одраслих причестио се тијелом и крвљу Господа нашега Исуса Христа, а затим након литије око храма пререзан је славки колач, након чега су присутне поздравили о. Марко који је говорио о радости овога празника и о. Борис који се захвалио свима који су дошли да заједно прославимо Свете Апостоле.

Славље је након тога настављено у парохијском дому, трпезом љубави коју су нам припремили мјештани села.