Срдачан растанак Билећана са владиком Григоријем

Црквена заједница у Билећи, осјетила је потребу да се на један достојанствен начин поздрави са  Епископом Захумско – Херцеговачким и Приморским г. Григоријем. Владика Григорије је најприје обишао нобообновљени храм Светог Саве у Билећи, гдје је срдачно дочекан од  билећких свештеника, вјероучитеља, билећких домаћина и чланова црквеног одбора црквене општине билећке. Посебну добродошлицу пјесмом је изразио Црквени Хор“  Свети Сава који поје при билећком саборном храму.

Уз трпезу љубави коју је приредила Општина Билећа у Парохијском дому у  Билећи, после срдачних ријечи старијешине храма Светог Саве протојереја – ставрофора Небојше Коловића, у име заједнице, домаћина и привредника Билеће који су у највећој мјери узели учешћа у обнови билећког саборног храма, господин Томо Медан је у знак захвалности за пожртвовано свештенослужење у Херцеговини  предао владики Григорију један поклон који ће га подсијећати на нас и на његовој новој служби, са жељом да као што ће он остати у срцима свих нас и он нас понесе са собом у срцу своме и у молитвама својим, те да нас што чешће посијећује. Владика се топлим и бираним ријечима поздравио од заједнице у Билећи.