Прослављена слава вртића „Света Евгенија-царица Милица“ у Манaстиру Петропавлово

Већ по устаљеном годишњем програму рада нашег православног вртића у манастиру Петропавлово и ове године служена је Света Литургија. На дан славе и малишани су у пријатном расположењу и дјечијој простоти призвали благослов Божји на себе и своје васпитачице, које се богоугодно труде у свакодневним обавезама да развијају и његују заједништво код најмлађих. Малишани у току својих редовних предшколских обавеза и играња у нашем вртићу имају приредбе и годишња окупљања и на међународним сусретима дјеце из цијелог свијета,,а један од таквих је био овог љета у Херцег Новом .Такође сваке године организујемо и Малу Олимпијаду на којој дјеца и кроз спорт показују љубав и витештво. До почетка следеће школске године очекује нас упис нових чланова, а сваке године интересовање, на нашу радост је све веће,јер родитељи препознају вриједан труд и рад наших васпитачица.

Ово је прилика да се захвалимо сестринству манастира Петропавлово и игуманији Павли на топлом дочеку и увјек спремној поуци за најмлађе.

Јереј Александар Илић