Храм у Голој Главици прославио крсну славу

У селу Гола Главица код Требиња, послије шест година, у суботу 28. јула је служена Света литургија поводом храмовске славе – Светог Илије, којој су присуствовали мјештани из овог и околних села.

Према ријечима мјештана, храм је саграђен 1436. године, а задужбина је породице Вучетић, која је, у међувремену, изумрла.

Литургија се у овој цркви вршила сваке године за Илиндан и у вријеме пости, али у посљедњих 30 година није служена, већ су тек 2012. поново отворена храмовска врата.

Мјештани кажу да им је данас највећи проблем лош макадамски пут до села и цркве, чија је дужина око 1,5 километара, због чега и не могу да обнове храм на начин како би то жељели да ураде.

Црква се налази на брду Илијина главица, која доминира тим дијелом, са кога се види цијела Требињска површ и дијелови Требињске шуме.

Како се село налази у непосредној близини међуентитетске границе, проблем представља и минско поље, па у један дио атара села мјештани још увијек не смију да улазе.

Извор: trebinjelive.info