„Заиграјмо за Пребиловце“

Под слоганом „Заиграјмо за Пребиловце“, у организацији Епархије ЗХиП, СПЦО Чапљине, општине Невесиње, ФК Вележа из Невесиња и клуба навијача из Невесиња, одиграна је на дан прославе Светих Пребиловачких новомученика хуманитарна утакмица за изградњу првог спортског терена у Пребиловцима, између ветерана ФК Црвена Звезда из Београда и ФК Вележ из Невесиња. Саму организацију утакмице помогли су и ХЕТ Требиње, Град Требиње, општина Чапљина, Општина Љубиње, фирма Кока продукт Љубиње и Љбиље Љубиње, као и сви гледаоци који су куповином карте дали допринос овом догађају и тиме помогли саму организацију. Сав приход од утакмице искористиће се за почетак радова на изградњи спортског терена у Пребиловцима. На одушевљење присутних гледалаца Црвена звезда је постигла три а Вележ један гол. По завршетку утакмице организована је вечера на којој су представници ФК Вележа и општине Невесиње уручили поклоне ветеранима Звезде и међусобно разменили утиске одушевљења заједничким сусретом, са жељом да ова посета не буде њихова последња. Пре поласка за Београд делагација ветерана посетила је храм Христовог васкрсења у Пребиловцима, чију су градњу помогли и 1991. године.