Слава храма у Месарима

У Храму Светог Пророка Илије у Месарима, на дан славе храма Илијин дан 02.08.2012.године, служена је Св.Литургија са почетком у 10 и 30 часова. Свету Литургију је служио парох Треће требињске, односно месарске парохије, протојереј-ставрофор Момчило Пејчић.  Литургији су  присуствовали двадесетак вјерника, махом мјештана овог краја и делегације Општине Требиње у следећем саству: г-дин Стеван Бекан – начелник одјељења за стамбено-комуналне послове и г-дин Рајко Ћапин начелник одјељења за борачко-инвалидску заштиту Општине Требиње. Након Свете Литургије обављено је освећење и ломљење славског , а послије је у наставку услиједило народно весеље. Захваљујемо се свима који су увеличали овај празник својим присуством и са нама се искрено радовали и веселили овом великом Хришћанском празнику.

Црквени Одбор Храма Светог Илије Пророка у Месарима-Требиње