Света Архијерејска Литургија у Саборном храму у Требињу и братски састанак свештенства и монаштва на Ублима код Требиња

Дана 12. августа 2012. године Господње, у недељу десету по Духовима, када наша Света Црква прославља Преподобну Мати Ангелину Српску, Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Преображења Госдодњег у Требињу служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије уз саслужење свештенства и ђакона. Након пригодне бесједе Епископ је позвао народ на прославу Крсне Славе Саборног храма и града Требиња.

Истога дана на Ублима код Требиња, са почетком у 18 часова, одржан је братски састанак свештенства наше Епархује. Састанаку су присуствовали Његово Преосвештенсво Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије, Умировљени Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Атанасије и свештеници и игумани Епархије ЗХиП.