Празник. Св. Архангела и рукоположење у Петропавловом Манастиру

У Манастиру Св. Ап. Петра и Павла, на Празник Св. Архангела служена је Св. Архијерејска Литургија којом је началствовао Епископ диселдорфски и њемачки Григорије, уз саслужење Епископа Димитрија и умировљеног Атанасија, каo и више свештеника и ђакона наше Епархије.
У оквиру Св. Литургије, у чин јереја рукоположен је досадашњи ђакон Стеван Дурић, а у служби благодарења и Св. Причешћа, као и заједничкој молитви за нашег новог свештенослужитеља, узео је учешће и велики број вјерника. Послије Св. Јеванђеља, пригодном бесједом о значењу данашњег Празника и значају свештеничке службе, обратио се Владика Атанасије, а са пар ријечи поуке, на крају Св. Литургије и Владика Димитрије.
Након богослужења, у манастирској трпезарији је за све окупљене припремљена заједничка празнична трпеза, током које је новог јереја, али и све окупљене поздравио и поучио Владика Григорије.

Бесједа Владике Атанасија

Поздравна ријеч Владике Григорија