Слава манастира Добрићево

У уторак,  4. децембра, на празник Ваведења Пресвете Богородице, прослављена је слава манастира Добрићева. Прослава празника почела је вечерњим богослужењем којим је началствовао Епископ ЗХиП Димитрије уз саслужење свештенства и у присуству монаштва и вјерног народа. На почетку богослужења, владика Димитрије је обукао у искушеницу сестру Анастасију. Након петохљебнице, директору Секретеријата за вјере РС, господину Драгану Давидовићу, владика је уручио икону Пресвете Богородице коју је насликала игуманија Текла у знак захвалности за помоћ при покривању манастирске цркве. На дан празника, Свету Архијерејску Литургију служио је умировљени Епископ ЗХиП Атанасије, уз саслужење свештеника наше Епархије и молитвено учешће вјерног народа. После литије и освећења славског колача, за све присутне сестринство манастира Добрићева припремило је трпезу љубави.