Божићне радости у Невесињу

Најрадоснији празник рођења Христовог, вјерницима у Невесињу донио је много радости које су крунисане свечаним богослужењима. У данима пред Божић ЦО Невесињска у сарадњи са бројним организацијама из Невесиња се потрудила да радост Божића осјете сви чланови наше заједнице. Подјељено је преко осамдесет пакета помоћи потребитим породицама широм Невесиња.

У навечерје празника служено је свечано вечерње богослужење које је молитвено предводио епископ ЗХиП господин Димитрије. У бесједи вјерницима епископ Димитрије је поручио да буду приступачни једни другима јер нас томе учи догађај Рођења Христовог, поручивши да своју љубав усмјере ка Богу и ближњима. Народно весеље настављено је уз ватромет, послужење и пјесму етно групе Симонида, која је изникла из црквеног хора Свети краљ Милутин, који уљепшава сва богосужења и културне догађаје у нашем граду. Бадње вече широм Невесиња прослављено је и налагањем бадњака у портама сеоских храмова.

Света Литургија је служена у већ уобичајеним терминима у поноћ и у четири сата ујутру.

фото: Младен Вујадиновић