Празник Рођења Христовог у Мостару

Рођење Христово у мостарским храмовима прослављено je Божанственим литургијама и налагањем бадњака у портама храмова. Сабрања вјерних у раним јутарњим часовима, предвођена мјесним паросима, одржана су на сва четири стална богослужбена мјеста православних хришћана на подручју града Мостара: у Старој цркви Рођења Пресвете Богородице, у Храму Вазнесења Господњег у Бијелом Пољу, у Храму Светог Василија Тврдошког и Острошког у Благају, као и у Манастиру Житомислићу.
У оквиру вишедневног празновања, и наредних дана, Празник Рођења Христовог прослављаће се богослужењима на Празник Сабора Пресвете Богородице, када ће бити одржан и традиционални Божићни концерт у Мостару, и на Помен Светог Архиђакона и Првомученика Стефана.