Божић у Манастиру Житомислић

На Бадње вече у 18.00 сати у нашем манастиру служено је вечерње богослужење. Ово је традиционално богослужење на којем се окупља велики број вјерника из читаве Долине Неретве. Вечерње су служили игуман Данило Павловић и свештеник Бранимир Боровчанин, парох Благајски. У порти храма наложени су бадњаци а онда уз ватромет и кувано вино настављено је славље тако да су се божићне пјесме чуле до касно у ноћ.  У 11 сати отпочело је јутарње богослужење а тачно у поноћ литургија Светог Василија Великог, којом је началствовао Игуман уз  саслужење свештеника Милана Унковића. Литургији су присуствовали католички свештеници и протестантски пастор који су поздравили окупљену заједницу и срдачно нам честитали празник. Како је то већ уобичајено, примјетан је велики број католичких вјерника и монахиња који са великом пажњом и радошћу воле да присуствују нашем богослужењу.