Видео запис – „Теологија у јавној сфери 2019.“ отварање и прва панел дискусија

У организацији Центра за философију и теологију из Требиња, у сали Културног центра у Требињу 7. фебруара 2019., отворен је шести годишњи скуп Теологија у јавној сфери. У наставку одржана је прва панел-дискусија на тему Црква и просветитељство: шта (ни)смо научили од Доситеја. Разговор, у коме су учествовали проф. др Никола Грдинић (Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду), проф. др Ненад Ристовић (Филозофски факултет, Универзитет у Београду) и проф. др Владимир Симић (Филозофски факултет, Универзитет у Београду) имао је за циљ да размотри идеју водиљу Доситејевог просветитељског дјеловања и начин на који је она прихваћена у Цркви, тада и данас. Модератор ове панел дискусије био је Благоје Пантелић.