Света Арх. Литургија у Саборном храму у Требињу

У недјељу 10. фебруара 2019. године, у храму Светог Преображења Господњег у Требињу, служена је Света архијерејска Литургија којом je началствовao Његово преосвештенство епископ Диселдорфски и све Њемачке г.  Григорије, уз саслужење епископа Захумско – херцеговачког и Приморског  г. Димитрија, те свештенства и народа наше епархије као и гостију из других епархија. Послије читања Јеванђеља бесједом се обратио владика Григорије, који је истакао да нам данашње Јеванђеље саопштава то да за све нас који личимо на Закхеја има наде на спасење.

Бесједа Еп. Григорија

У вечерњим сатима у Саборном храму одржан је концерт хорова „Свети Василије Острошки и Тврдошки“ и „Света Анастасија српска.

Служењем свете Литургије и  концертом хорова успјешно  је завршен шести годишњи скуп „Теологија у јавној сфери“ чији је покровитељ епархија Захумско – херцеговачка и Приморска.