Недеља Православља у Требињу

У прву недељу Васкршњег поста, наша света Црква сјећа се Светих Отаца који су, послије седмог Васељенског Сабора, установили да је икона дар Божији човјеку. У Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу свету архијерејску Литургију служио је епископ захумско-херцеговачки и приморски господин Димитрије, уз саслужење умировљеног епископа Атанасија и свештенства Саборног храма.
Према древном обичају наше Цркве, на данашњи дан прочитан је Синодик Недеље Православља, док су присутна дјеца заједно са својим родитељима држала иконе и сви заједно исповиједили вјеру Апостола, вјеру Отаца, вјеру која Васељену утврди, а затим су се вјерном народу обратили, најприје епископ Атанасије, а затим и епископ Димитрије, који је посебно истакао да се у савременом свијету морамо чувати од самољубља.
Након свете Литургије, традиционално је уприличена Трпеза Љубави, у Епархијском дому.

Бесједа Владике Атансија