Недељa Православља у Житомислићу

У Недељу Православља Манaстир Благовештења у Житомислићу био је испуњен вјерницима. Поред редовних чланова литургијске заједнице ове недјеље било је знатно више људи. Пристигли су мјештани околних села као и знатан број вјерника из Невесиња, који одувијек долазе о великим празницима у Житомислић, називајући га својим манастиром. Литургију је служио архимандрит Данило, игуман манастира, који је у својој проповједи након Јеванђеља нагласио:
„Апостол Филип свједочи Натанаилу како је пронашао Месију, зато што је то најприје посвједочио Јован својим ученицима Петру и Андреју, рекавши „Ево Јагњета Божијег“. Петар и Андреј свједоче Филипу а он Натанаилу и тако редом. Метод њихове проповједи био је позив дођи и види. На тај начин Црква свједочи тајну спасења кроз сву своју историју. Стога, овај позив да будемо свједоци Спасења које се открива у личности Исуса Сина Јосифовог из Назарета не  изузима ни нас. Ми смо такође дужни да позивамо људе око нас истим позивом – Дођи и види!. Но, да бисмо свједочили морамо бити аутентични свједоци, људи који су испуњени вјером, надом и радошћу.“