Kонференцијa вјероучитеља

Mеђурелигијско вијеће у Босни и Херцеговини је организовало прву конференцију вјероучитеља свих државно признатих цркава и вјерских заједница. Конференција се одржала у Сарајеву 5. и 6. новембра. У њој је узело учешће око четрдесет вјероучитеља исламске, православне, римокатоличке и јеврејске вјеронауке. Разматрали су стање у вјеронауци, успјехе као и проблеме са којима се сусрећу.

Из наше Епархије у том пројекту су учествовали вјероучитељи Миља Тупањанин и Александар Шмања. Конференција је протекла у врло мирољубивој атмосфери уз врло живу дискусију у коју су се укључивали скоро сви присутни. Била је то изврсна прилика да се сусретну и упознају учитељи вјере који обављају исту службу у својим заједницама, а затим да истакну и подже универзалне етичке вриједности у циљу изградње што бољег и квалитетнијег грађанског друштва у БиХ.