Благовијести у Билећи

Празник Благовијести који се ове године прослављао у четврту недељу Часног поста, свечано је дочекан и прослављен у Билећи.
У Саборном храму Светог Саве служена је Света Литургија којом је началствовао протојереј – ставрофор Велимир Ковач, из сусједне Гатачке црквене општине, уз саслужење билећких свештеника и ђакона Јакше Окиљевића такође из Гацка. Велику радост билећка црквена заједница имала је у томе што су гости на недељном богослужењу били чланови црквеног хора „Света Јелена Анжујска“ из Гацка. Појање је било наизмјенично, билећког и гатачког хора. Након прочитаног Светог Јеванђеља бесједио је о. Велимир честитајући том приликом свима празник Благовијести. Након богослужења припремљено је послужење у просторијама парохијског дома. Ово је иначе узвраћена посјета црквеног хора из Гацка пошто је билећки црквени хор у другу недељу Часног поста гостовао на Светој Литургији у Гацку.