Васкрс у Невесињу

Кроз читаву Страсну недељу служена су богослужења којима су се вјерни у Невесињу припремали за празник Васкрсења Христовог. На Велику сриједу служена је Света тајна Јелеосвећења. На Велики четвртак, служена је Света Литургија, а у вечерњим часовима служба на којој се чита дванаест јеванђеља која тематизују страдање Христово. Велики број вјерника традиционално  је присуствовао вечерњој са изношењем плаштанице на Велики Петак.

Прослава празника Васкрсења Христовог у Саборном храму у Невесињу започета је у ноћи од суботе на недељу свечаним Пасхалним јутрењем у 23.00 часа. Пасхално славље је крунисано светим литургијама које су служили невесињски свештеници у 00:00 и 05:00 часова. Љепоти свих ових богослужења допринијело је појање црквеног хора свети краљ Милутин. Васкрс је прослављен и у многим сеоским храмовима у којима су служене свете литургије.