Свеноћна литургија о Празнику Васкрсења Господњег у Мостару

Свеноћном литургијом могло би се назвати прослављање празника Христовог Васкрсења на подручју града Мостара, којом су православни хришћани долине Неретве, у  ноћи између Суботе на Недјељу предокусили Осми дан, кличући: Христос васкрсе из мртвих, смрћу смрт уништи и онима у гробовима живот дарова! Пасхално евхаристијско благодарење најприје је почело у древном Манастиру Житомислићу и у Световасилијевском храму у Благају Светим литургијама у поноћ, да би се недуго након изласка у миру, изнова клицало Благословеном Царству Оца и Сина и Светога Духа, када је недалеко од СветоТројичног Саборног храма наше Епархије, у мостарској Старој цркви, врло рано, од четири сата по поноћи, почело треће Благодарење, на једном од четири богослужбена мјеста православних хришћана у овом граду. Приђите примите Светлост.., зачуло се, затим, од шест часова и у Вазнесењском храму у Бијелом Пољу, попут еха, који је читаву ноћ одзвањао од јужних до сјеверних крајева Мостарског поља:

ХРИСТОС ВАСКРСЕ – ЗАИСТА ВАСКРСЕ!