Велико освећење храма Свете Великомученице Варваре у Кочелама

У суботу по Васкрсењу Христовом 4. маја 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ Захумско – Херцеговачки и Приморски Господин Димитрије извршио је чин Великог освећења храма Свете Великомученице Варваре у Кочелама недалеко од Требиња. Његовом Преосвештенству саслуживали су: високопречасни протојереји-ставрофори, Момчило Пејичић, Никола Јанковић, Немања Дражић, јеромонах Марко сабрат манастира Завала, пречасни јереји Петар Плавшић, Милош Ловрић и часни ђакони Владимир Вукановић и Павле Ратковић. После Свете Литургије настављено је славље на радост свих у селу Кочелама.

Поменута црква помиње се у записима 1488. године а данашњи житељи села не сећају се да је у овој цркви икада служена Света Литургија, стога су сузе радоснице на лицима свих који су себе несебично дали у обнови овог храма биле неизбежне.