Прослава Светог Василија Острошког у Мркоњићима

Ове године Свети Василије Острошки, Тврдошки, Завалски и Мркоњићки прослављен је у трећу недељу по Васкрсењу Христовом, недељу Мироносица у родном селу Мркоњићима у Поповом Пољу. Свету Архијерејску Литиргију служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско – Херцеговачки и Приморски Господин Димитрије уз саслужење умировљеног Епископа Атанасија, свештенства, свештеномонаштва и ђаконства епархије Захумско – Херцеговачке и Приморске. Као и предходних година и ове године било је неколико хиљада верног народа из Црне Горе, Србије, Босне и Херцеговине. Празник су улепшала деца са Косова и Метохије, која су организовано дошла да се поклоне Светом Василију Острошком у његовом родном селу Мркоњићима. После Свете Литургије у кући породице Куштров у селу Мркоњићи традиционално је уприличена трпеза љубави.

Бесједа Владике Атанасија