Прослава празника Ваведења Пресвете Богородице и славе манастира Добрићево

Прослава празника Ваведења Пресвете Богородице и славе манастира Добрићево почела је вечерњим богослужењем које су предводили отац Никола Јанковић, игуман тврдошки Саво Мирић и отац Синиша Шаренац, уз присуство игуманије и сестара Петропавловог манастира и вјерног народа. Празнично јутрење и Свету Литургију служио је Владика Атанасије Јевтић уз саслужењe више свештеника наше епархије.

Оци Никола Јанковић, Драго Цвијановић, Михајло Андрић, Мирослав Ратковић, Синиша Шаренац и ђакон Порфирије Гргић су саслуживали уваженом и многовољеном Валдици Атанасију који се вјерним обратио окрепљујућом бесједом. Богослужење је завршено литијом и посјетом капели Светог Георгија – гробном мјесту блаженопочившег оца Симеона. Након Богослужења весеље је настaвљено у манастирској трпезарији уз трпезу љубави коју је мати Текла, игуманија манастира, припремила за све присутне.

Бесједа Владике Атанасија