У Зовом Долу освјештан Споменик слободе, храбрости и вјере

У Зовом Долу код Невесиња јуче је освјештан Споменик на којем се налазе имена 17 погинулих бораца Војске Републике Српске са подручја ове мјесне заједнице. Мјештани, родбина и пријатељи српских јунака овим чином исказали су поштовање према херојима који су свој живот дали за слободу и правду.

Српски борци из Зовог Дола, Бежђеђа и Трусине су више пута кроз историју међу првима стајали на бранику отаџбине. Тако су и у посљедњем рату заједно са браћом из читавог Невесиња одбранили вјековну српску земљу.

Уз благослов Епархије захумско-херцеговачке и приморске Споменик у порти Храма свих светих освјештао је свештеник Драго Зубац који је потом служио и помен погинулим борцима

Аутор Спомен обиљежја је академски вајар из Требиња Ристо Војиновић. Уз помоћ институција, предузећа, удружења и људи добре воље изграђен је споменик слободе, храбрости, вјере и свега оног што је оличење људи чија су имена записана на плочи.