Недјеља Православља у Мостару

У старој цркви Рођења Пресвете Богородице у Мостару свечано је прослављена Недјеља православља – празник побједе над иконоборством. Светом архијерејском Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство владика Григорије, уз саслужење старјешине храма о. Радивоја Круља, о. Бранимира Боровчанина, те ђакона Владимира Вукановића и Марка Гојачића. Црква је била премала да прими велики број вjерника, који су се у великом броју причестили светим Тајнама Христовим, ове прве недјеље Великог и Часног поста. На крају Литургије владика Григорије обратио се вјерном народу пригодном бесједом.