Недеља Свих Светих у Невесињу

Евхаристијским сабрањем началствовао је свештеник Зоран Илић уз саслужење свештеника Алексе Зубца, Данила Дангубића и Младена Чалије. Овом приликом вјерни у Невесињу су се опростили од оца Зорана који службу наставља у епархији диселдорфско – немачкој у граду Вупертал. У име заједнице у Невесињу отац Младен се захвалио оцу Зорану на пастирској служби, проповједима и свему што је урадио за цркву уручивши му као поклон Христову икону Пут у Емаус. Празновање је завршено уз послужење и пјесму у порти храма.

Отац Зоран Илић је рођен 20. 12. 1981. године у Требињу од оца Славка и мајке Стаке рођене Миловић. Рукоположен у чин ђакона 2. јануара 2007.год. на дан Светог Игњатија Богоносца од епископа ЗХиП г. Григорија у храму Светог Преображења Господњег у Требињу, а у чин презвитера 8. новембра 2007.год. на дан Светог великомученика Димитрија у храму Светог Вазнесења Господњег у Невесињу од истог епископа. Основну школу завршио је на Дивину (општина Билећа), богословију Светог Петра Цетињског на Цетињу а на Богословском факултету Светог Јована Богослова у Београду дипломирао је 2010.године. Ожењен Данијелом рођ. Живковић, има синове Јустина и Петра и кћери Фотину, Веру и Слободу.