Празник рођења Св. Јована Kрститеља и рукоположења у Дубровнику

У трећу недељу по Духовима, кад наша црква прославља празник рођења Св. Јована Kрститеља, пророка и претече Господњег, у храму Св. Благовјештења у Дубровнику служена је Св. Архијерејска Литургија.

Литургијом је началствовао епископ ЗХиП Димитрије, уз саслужење епископа дизелдорфско њемачког Григоријa, свештенства епархије и бројног народа, који су се сабрали око престола Божијег да заједно заблагодаре Господу и принесу Свете дарове.

У току Литургијe у чин свештеника рукоположен је дубровачки ђакон Мирослав Бошковић, који ће своју свештеничку службу наставити у Дубровнику, а у чин ђакона рукоположен је Ненад Живковић, који ће бити на служби у Њемачкој епархији СПЦ.

Након прочитаног Јеванђеља сабраном народу бесједом се обратио Владика Григорије. Бесједу преносимо у цијелости.

фото: Жељко Тутњевић

фото С.К.