Румунски Митрополит Андреј из Клужа у посјети цркви светог Благовјештења у Дубровнику

У недељу 28. јула 2019. у Храму Св Благовјештења у Дубровнику служена је Архијерејска Литургија у присуству великог броја вјерника. Литургијом је, по благослов Епископа Захумско-херцеговачког Димитрија, началствовао Митрополит Андреј из Клужа-Напока уз саслужење свештеника из Дубровника и гостију из Румуније.
Након прочитаног Јеванђеља Митрополит се сабраном народу обратио бесједом у којој је истакао да је за нас хришћане љубав према ближњима али и према непријатељима исто тако, једна од најбитних врлина.
На крају службе гости су се захвалили домаћинима на указаној братској љубави да заједно служимо у овом дивном храму и дивном граду.
У знак захвалности Митрополит Андреј је православну заједницу у Дубровнику даривао иконом Св. Три Јерарха.