Бадњи дан и Божић у Коњицу

На Бадњи дан у храму Светог Василија Великог у Коњицу служено је вечерње богослужење у 18.00 часова, на којем се окупио велики број вјерника и других грађана Коњица. Након вечерњег богослужења услиједило је традиционално налагање бадњака.

На празник Рођења Христовог, у Храму Светог Василија Великог у Коњицу служена је Света Литургија у 06:00, којој је предходило јутрење. Свету литургију служио је парох коњички јереј Милан Бужанин. Светој литургији су као и предходних година присуствовали фра Петар Дрмић, који је након Свете Литургије поздравио вјернике и честитао им Божић у своје име и у име жупе Светог Ивана Крститеља у Коњицу . Своје честитке вјерницима, које је након богослужења прочитао јереј Милан Бужанин, су упутили и меџлис Исламске заједнице Коњиц, начелници општина Коњиц , Јабланица и Прозор као и многе друге институције.